יעל מואב ואורית מפציר, צוות של שתי נשים שנשמו וחיו ריקודי בטן, ובשנת 2005 יזמו והפיקו את פסטיבל אילת הראשון. מאז הן חגגו 17 פסטיבלים, שהפכו לבינלאומים ולגדולים בעולם - והפסטיבל המתקרב הוא ה 18 במספר. 


הנה מה שהן מספרות זו על זו :
 

אורית מספרת  על יעל-

בשנת 2004 הזמנתי את יעל להתארח במופע "כוכב המזרח" שהעליתי בירושלים, מופע גדול עם תזמורת ערבית על הבמה. יעל לא היססה ומילאה אולם ענק בקהל ירושלמי אוהד והחיבור בינינו היה נינוח ומאד מוצלח. לא פלא שהטלפון צילצל אליה, כשעלה בראשי הרעיון לקיים פסטיבל ראשון מסוגו, ודווקא באילת. מאז, אפשר לאמר בצניעות,  הפכנו לצוות מנצח והצלחתו של פסטיבל 2005 יצרה 18 שנים של המשך עבודה משותפת ופוריה, וקרבה אישית מיוחדת במינה .  

יעל הקימה וניהלה לבדה מוסד נדיר בירושלים השמרנית- בית ספר לריקודי בטן! היא הוזמנה בקביעות להפקות הטלויזיה, העירייה וכל מוסדות התרבות הבולטים בעיר להופיע עם להקתה. יחד עם דודתה, פרופסור רחל מילשטיין, שהיתה בעצמה חלוצת ריקודי בטן בישראל, הן הופיעו וחרשו את הארץ לאורכה ולרוחבה והקסימו נשים וגברים מכל המגזרים והגילאים בהרצאות אינטליגנטיות משולבות בקטעי ריקוד. יעל נסעה לארה"ב ללמוד מטובי המורים, ויצרה ולימדה כוראוגרפיות שעד היום נרקדות ומועברות על ידי מורות , והכשירה רבות מהן, גם בסטודיו ערבסק וגם במסלול הלימודים להכשרת מורות   של סמינר הקיבוצים אותו היא ניהלה.

הרומן של יעל עם תרבות המזרח לא הסתכם בריקוד, היא המשיכה ללמוד ולהעמיק את הידע שלה בכל הקשור להיסטוריה של המזרח התיכון, לימודי האסלאם וארץ ישראל- וכיום היא גם מורת דרך מוסמכת המדריכה טיולים מרתקים ברחבי הארץ ומדריכה טרקים וטיולים למיטיבי לכת בחו"ל. יעל  אמונה על מלאכת הרישום והאירוח במלון, ויחד אנו משלימות זו את זו בהרמוניה נדירה של ניהול אמנותי, יחד עם עבודה לוגיסטית מורכבת. ליעל שני ילדים, אך חוץ מהם, נערות ונשים רבות חייבות ליעל את המושג "אמא" כמי שהפכה אותן למורות, לרקדניות ופשוט לנשים שעברו תהליך מעצים עם עצמן, בזכות ביה"ס ערבסק, ובזכות נדיבותה של יעל. 

יעל מספרת על אורית

בנובמבר 2005 התקשרה אלי   אורית מפציר , אז רקדנית דרך צעירה ומבטיחה בתחילת דרכה (ובת של חברים טובים של אמא שלי) .אורית סיפרה לי שהיא נמצאת במלון פלמירה באילת והציעה לי , רקדנית וותיקה ומנהלת סטודיו גדול, לקיים יחד פסטיבל באילת, הסכמתי, לקחנו 30 חדרים , מכרנו 150 חדרים וכך נולד הפסטיבל ושיתוף הפעולה הפורה בייננו.

מאז אני עוקבת מקרוב אחר ההתפתחות האישית והמקצועית שלא אורית, מרקדנית בטן צעירה ומבטיחה אורית גדלה להיות רקדנית ומורה מבוקשת בכל העולם עם קריירה מקצועית נדירה שאין שנייה לה בארץ, אורית טסה ברחבי העולם פעם או אפילו פעמיים בחודש לפסטיבלים בינלאומיים – תמיד ככוכבת   ראשית בפסטיבל – שופטת בתחרויות בינלאומיות, מלמדת ונערצת בעולם ריקודי הבטן כולו, על כל פסטיבל שהיא מסכימה להשתתף בו יש עוד כמה להם היא מסרבת.

 אורית ניחנה גם בכישרון עיצובי ומוסיקאלי ובמקביל לכל היא גם מכינה חלק גדול מהפרסומים שלנו , מעצבת את מרחב הפסטיבל ועורכת מוסיקלית של הפסטיבל .

במקביל ובאופן נדיר לתחום הריקוד אורית הקימה משפחה למופת עם שלושה ילדים מקסימים, ובתקופת הקורונה החלה בלימודי אדריכלות והחל מהשנה אפילו הוזמנה להרצות במכללה למנהל כחלק מצוות המנחים במסלול הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים.

 תוכלו לעקוב אחרי אורית ויעל בדפים האישיים שלהן בפייסבוק : Yael Moav      Orit Maftsir
logo בניית אתרים